Електропроводка в дерев'яному будинку, котеджі, дачі: проектування електрики і монтаж електропроводки в будинку
Проектування і монтаж електропроводки в приватному будинку – одне з основних напрямків діяльності компанії «220Kyiv». Ми спеціалізуємося на електрифікації об'єктів малоповерхового будівництва різного типу – починаючи від дерев'яних котеджів, закінчуючи будинками, зведеними за інноваційними технологіями.
Невтішна статистика говорить про те, що більше третини загорянь виникає через зношування електричних мереж, використання неякісних матеріалів при їх прокладанні або порушення технологічного процесу. На другому місці стоїть неправильна експлуатація побутової техніки та перевантаження ліній (наприклад, запитка
Наша компанія здійснює монтажні роботи в суворій відповідності з діючими будівельними нормами і правилами улаштування електроустановок. Ми використовуємо сертифіковані матеріали від перевірених виробників і надаємо гарантію на всі надані послуги.
Електропостачання котеджу: підготовчий етап
Електрифікація приватного будинку починається з отримання технічних умов, які містять відомості про необхідної потужності і порядку виконання монтажних робіт. Крім того, дозвільний документ включає в себе вимоги до організації-підряднику:
- Розробка та узгодження проекту в органах нагляду;
- Проведення монтажних робіт за проектом (наявність ліцензії – обов'язковоо);
- Контрольні випробування обладнання.
ТУ дійсні протягом одного року, за цей час необхідно завершити всі електромонтажні роботи на об'єкті.
Проектування електропостачання будинку
Наступний етап – розробка проекту електропостачання. Використовуючи узгоджені технічні умови, фахівці компанії «220Kyiv» готують повний пакет документів.
В текстову частину проекту входить:
- Повна характеристика джерел електропостачання (ТУ на підключення до загальної мережі);
- Технічне обґрунтування схеми;
- Перелік електроприймачів (із зазначенням потужності кожного);
- Вимоги до якості електроенергії;
- Список рекомендацій щодо економії електроенегрії;
- Заходи щодо заземлення;
- Відомості про використані матеріали (характеристики проводів, освітлювальних приладів і обладнання).
Графічна частина включає в себе:
- Схеми мереж електропостачання;
- Схеми мереж освітлення;
- Схеми заземлення (занулення);
- Схему блискавкозахисту;
- Плани установки точок електроживлення (розетки і вимикачі);
- Однолінійну схему;
- Специфікацію матеріалів.
У проект електрики будинку обов'язково входить повний перелік використаних елементів із зазначенням кількості і якісних характеристик (кабель і провід, електровстановлювальне обладнання та електромонтажна фурнітура).
Вартість проекту електропостачання розраховується індивідуально.
Монтаж відкритої електропроводки в будинках
Як правило, електропроводка в дерев'яному будинку монтується відкритим способом. При цьому ізольовані ПВХ-коробами дроти прокладаються по поверхні стін і кріпляться до них спеціальними скобами. Проект електропостачання будинку розраховують по довго допустимому току.
До безперечних плюсів відкритого варіанту відносять:
- Вільний доступ для огляду і ремонту;
- Універсальність (провід можна замінити в будь-який час);
- Безпека (немає ризику випадково пошкодити систему при ремонтних роботах);
- Естетика (можна використовувати декоративні короби).
Незважаючи на те, що відкрита проводка не завжди доречна (вона з'їдає частину корисної площі), такий варіант видається єдино можливим для дерев'яних будинків і котеджів.
Прокладка прихованої електропроводки
Електропроводка в будинку з цегли або каменю найчастіше монтується закритим способом – ізольовані металевими гофрами проводи прокладають в заздалегідь заготовлені канавки (штроби). Змінити розташування вимикачів, розеток або світильників після завершення чистової обробки практично неможливо, тому схема розводки повинна бути опрацьована на етапі проектування.
Прихований монтаж електропроводки в будинку має свої мінуси:
- Неможливість оцінити стан проводів в стінах;
- Велика ймовірність пошкодження (не можна свердлити стіни «навмання»);
- Складність ремонту (при порушеннях доведеться заново руйнувати стіни і проводити чистову обробку).
Переваги прихованої проводки швидше візуальні: стіни не заставлені сплетінням проводів, розетки і вимикачі «заглиблені».
Пуск в експлуатацію
Монтаж електропроводки в приватному будинку — далеко не фінальна частина електрифікації. Після виконання технічних умов та завершення робіт фахівці складають акт допуску електромережі в експлуатацію і візують його у наглядових органів (інспектор Держенергонагляду).
Компанія «220Kyiv» веде кожен проект до повного завершення і видає повний комплект документів:
- Договори на надання послуг (при необхідності – договору субпідряду);
- Погоджений проект електропостачання;
- Протоколи випробувань (складені і завізовані сертифікованою лабораторією);
- Акти виконаних робіт;
- Договір на електропостачання;
- Акт допуску електроустановки (завізований інспектором).
Ми повністю контролюємо весь процес роботи – прокладка електропроводки в будинку не зажадає вашої постійної присутності.
Електропроводка в домі — без проблем
Будь-яке котеджне або дачне селище є многофакторную систему з безліччю параметрів. Існуючий набір умов (середня температура, вологість, рівень грунтових вод, клімат, наявність біологічних шкідників) може мати негативний вплив на інженерні комунікації. Наприклад, гризуни можуть пошкодити проводку, а цвіль – проникнути всередину кабель-каналів.
Проект електропостачання котеджу повинен враховувати всі фактори. Наші фахівці підбирають матеріали і обладнання з урахуванням зовнішніх умов і внутрішніх особливостей кожної будівлі. Універсального проводу або кабелю, що підходить для всіх типів будівель, не існує. Список рекомендованої для житлових приміщень кабельної продукції становить кілька сотень найменувань. Завдання фахівця – вибрати оптимальне саме для вашого будинку рішення.
Компанія «220Kyiv» добре відома на ринку електромонтажних послуг. Основним напрямком її діяльності стала електрифікація малоповерхового будівництва «під ключ», розробка і узгодження проектів, проведення монтажних і ремонтних робіт.
Наші принципы:
- Дотримання нормативних актів;
- Дотримання вимог пожежної безпеки;
- Чіткі терміни;
- Кикористання сертифікованих матеріалів;
- Залучення професійних співробітників.
Цегляний котедж або дерев'яний будинок, дача з каменю або швидкозбудована будівля – наші фахівці підготують проект, узгодять і проведуть монтажні роботи, запустять електроустановку в експлуатацію в обумовлені терміни і з дотриманням всіх нормативів.
Щоб замовити електрифікацію будинку або проведення ремонтних робіт, досить викликати фахівця компанії «220Kyiv» по телефону (926) 836-28-31 або електронною поштою [email protected].